Головна » Корисно знати
30/11/2015

Як убезпечити свій гаманець від необдуманих ігрових покупок дітей

Вплив гаджетів на дітей – тема неоднозначна. З одного боку, раннє знайомство з технікою допомагає краще засвоювати інформацію, з іншого ж, зайва любов до ігор може боляче вдарити по сімейному бюджету. Про те, чому це відбувається і що робити батькам, щоб захистити своїх чад від негативного впливу ігор, а свої гаманці – від незрозумілих витрат, ми поговорили з експертом «Лабораторії Касперського» Марією Намєстникова.

games_1444980448-630x315

У Мережі частенько спливають історії про те, як дитина витратив сотні або тисячі доларів, здійснюючи внутрішньоігрові покупки по картці одного з батьків. Прикладів цьому безліч. Так, у березні 2015 року інтернет облетіла новина про хлопчика, витративши 4500 доларів на покупки в FIFA, в яку він грав на xBox. Восени 2 014 року стало відомо про підлітка, витративши 46 000 доларів в умовно-безкоштовній грі Game of War: Fire Age. У 2013 році п’ятирічний малюк примудрився за 10 хвилин витратити 1 700 фунтів стерлінгів на покупки в Zombies vs Ninjas. На форумах і в блогах повно постраждалих батьків, які втратили менш вражаючі суми, наприклад 300-400 доларів. Проте навіть такі гроші, віддані без відома батьків за віртуальну власність, – це серйозна проблема.

«Найчастіше історії дітей, які витратили круглі суми на ігри, містять згадка про те, що дитина не розумів, що витрачає реальні гроші. Це цілком можливо, якщо гра не вимагає ніяких кодів підтвердження для здійснення оплати, а покупка здійснюється в один клік. При цьому внутрішньоігрові покупки зазвичай дуже привабливі для незміцнілої психіки: вони дають помітні переваги в грі (прискорюють розвиток, роблять персонажа сильніше, дають підказки про те, як пройти рівень), – розповідає Марія Намєстникова. – Цікаво, що в багато ігор з вбудованими покупками можна грати абсолютно безкоштовно або заплативши тільки за її установку, але діти зазвичай нетерплячі і цікаві, тому пропозиція дізнатися, як пройти рівень або помітно посилити героя, діє на них як червона ганчірка на бика ».

Ось декілька порад від нашого експерта, які допомагають батькам убезпечити свій гаманець від необдуманих ігрових покупок дітей.

1. Поясніть дитині, що внутрішньоігрові покупки витрачають реальні гроші. Навіть якщо ви не проти, щоб дитина здійснював такі придбання, краще домовтеся, що за ними він буде звертатися до вас. Не обмежуйтеся простим дозволом скачувати все безплатне або витрачатимуть не більше 500 рублів на місяць – часто дитина може навіть не зрозуміти, що витрачає ваші гроші.

2. По можливості не прив’язуйте свою карту до акаунту, на якому грає дитина, незалежно від девайса. Це ключове правило. Воно може повністю убезпечити вас від безконтрольної витрати грошей в іграх. Але його дотримання не завжди можливо і зручно. Якщо вам не вдається виконувати це правило, обов’язково дотримуйтесь всі інші.

3. Дешевше придбати десяток платних ігор без внутрішніх покупок, ніж обслуговувати одну безкоштовну. Встановлюйте гри разом з дитиною, при цьому краще вибирати ті, які не містять внутрішніх покупок, навіть якщо вони стоять кілька доларів. Десять платних ігор без внутрішніх покупок майже напевно обійдуться вам дешевше, ніж одна безкоштовна з можливістю витрачати гроші всередині гри. Зверніть увагу: платні ігри далеко не завжди не містять внутрішньоігрових покупок!

4. З особливою обережністю підходите до змагальних ігор. У таких іграх завжди є внутрішні покупки, і вони високо затребувані: перемогти іншого гравця значно складніше, ніж перемогти програму. Можливість отримати перевагу за гроші виглядає вкрай спокусливо навіть для дорослої людини, що вже говорити про дітей і підлітків. Не завжди змагальні ігри безумовно подразумевают внесення грошей для перемоги, але є й такі, в які дитина не зможе грати успішно, не здійснюючи внутрішньоігрових покупок.

5. Використовуйте спеціальні захисні програми з функціями батьківського контролю, наприклад Kaspersky Safe Kids. Таким чином ви зможете обмежити відвідування сайтів, що поширюють піратське ПЗ, а також заборонити дитині запуск ігор, не призначених для його віку, і обмежити час, проведений за грою в цілому.

«Батькам варто пам’ятати, що цікаві і невгамовні діти можуть грати на будь-якому пристрої, будь то комп’ютер, смартфон, планшет або приставка. Для захисту своїх фінансів від необгрунтованих розтрат варто вибирати різні стратегії захисту в залежності від гаджета, який використовує ваша дитина », – зазначає Марія Намєстникова.

6. Якщо дитина грає в «браузеркі» на ПК, найпростіший спосіб застрахуватися від внутрішніх покупок в таких іграх – не допускати дитини до своєї кредитної карті. Браузерні ігри, на відміну від ігор на планшеті або в телефоні, не мають прямого доступу до ваших фінансових даними. Крім того, обов’язково використовуйте контроль часу в програмі батьківського контролю, адже браузерні ігри можуть дуже надовго затягнути дитину, вони практично завжди «безкоштовні» і сповнені можливостей витратити гроші в процесі. Сюди ж відносяться і ігри для соцмереж, які часто будуються на конкуренції з іншими гравцями. Така конкуренція – найкраща мотивація для неконтрольованої витрати грошей.

7. Клієнтські ігри на комп’ютері представляють дещо інші небезпеки. По-перше, те, що вони практично завжди платні, викликає у дитини спокуса знайти спосіб завантажити піратську версію гри. А це завжди загроза для безпеки вашого комп’ютера. По-друге, безкоштовні клієнтські ігри – це зазвичай ММО, більшість з яких передбачає внутрішні покупки для отримання переваги перед іншими гравцями.

Для вирішення подібних проблем використовуйте наступний алгоритм. Встановіть комплексний захист рівня Internet Security, наприклад Kaspersky Internet Security, яка вбереже ваш ПК від шкідливого ПЗ, а також надасть функції батьківського контролю для захисту від внутрішньоігрових покупок. Крім того, встановіть спеціальну програму для скачування ігор (Steam, Origins і так далі). Заведіть окремий акаунт собі і окремий дитині. Не прив’язуйте до дитячого аккаунту свою карту. Якщо ви хочете купити гру для дитини, виберіть опцію «Купити в подарунок» у своєму акаунті і подаруйте гру або використовуйте функцію FamilySharing, що дозволяє давати вибірковий доступ до ігор, купленим на вашому акаунті, юному гравцеві, що користується тим же комп’ютером. І, звичайно ж, тримайте свої карти недоступними для дітей.

8. Ігри для мобільних девайсів часто містять можливість внутрішніх покупок, навіть якщо вони спочатку не безкоштовні. Якщо у дитини власний девайс, заведіть йому окремі акаунти і не прив’язуйте до них свою карту, здійснюючи всі покупки як подарунок через власний аккаунт. Цього має бути цілком достатньо, щоб малюк не зміг здійснювати внутрішньоігрові покупки. Якщо ж дитина користується вашим гаджетом або знає дані вашої карти, введіть додаткові обмеження. І iOS, і Android дозволяють включити захист від вбудованих покупок без використання додаткового ПЗ.

9. У iPhone і iPad необхідно активувати відповідний пункт в меню «Налаштування» → «Основні налаштування» → «Обмеження» і ввести свій пароль. Крім того, для пристроїв Apple ми можемо порекомендувати використовувати сімейний доступ. Функція буде зручна батькам, якщо у дитини вже є власний «яблучний» гаджет. Використовуючи цей метод, батьки повинні створити окремий Apple ID для дитини і ввести його в сімейну групу. Всі покупки членів сімейної групи відбуваються з використанням карти члена сім’ї, який організував групу. Будь-які покупки дитини будуть відправлені для затвердження батьку. Це стосується як платних, так і безкоштовних додатків і контенту.

5_1444923062 (1)

10. У пристроях на Android відкрийте Google Play і натисніть значок меню в лівому верхньому кутку. У меню необхідно зайти в налаштування, а потім зробити відмітку «Аутентифікація при покупці». Вибравши цей пункт, придумайте пароль. Як у випадку з пристроями Apple, він повинен бути простим для запам’ятовування і захищеним від підбору дитиною.

i2_1444923068 i3_1444923071

«Сучасні тенденції в ігровій індустрії диктують свої правила: ігри все частіше безкоштовні для установки, але містять можливість витратити реальні гроші прямо під час гри. Діти в таких умовах не завжди розуміють, що витрачають реальні гроші, а навіть якщо розуміють, то простота списання грошей з батьківською картки настільки приваблива, що малюків не доводиться довго вмовляти. Однак у цій ситуації актуальна приказка “Попереджений – значить озброєний”. Батьки, знаючи про можливість витратити гроші в грі, можуть уберегти сімейний бюджет від такої випадкової втрат, не забороняючи дітям грати в їхні улюблені ігри », – підсумовує Марія Намєстникова.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:

 
Авторизируйтесь через будь-яку соціальну мережу або введіть ім'я в полі нижче

* *