Головна » Корисно знати
11/08/2015

Вчені: телевізор і монітор не псують зір

Останнім часом все більше досліджень з’являються на тему смартфонів: вже було доведено існування залежності, шкода від використання для хребта, але на противагу – позитивний вплив на мозкову активність. Тепер вчені розвінчали один з найстаріших міфів про те, що тривалий перегляд телевізора або картинки в моніторі може викликати короткозорість.

1
2Вчені з Огайо не знайшли ніякого зв’язку між поганим зором у молодих людей і тими, хто проводить більшу частину часу перед комп’ютерами або телевізором. Оскільки дослідження було б незначущим, якщо виміри проводилися б протягом короткого терміну – експеримент зажадав 20-річного спостереження. Не впливає на зір не тільки тривалість перебування біля екрану, але і відстань від дисплея до очей.

Всього експерти спостерігали протягом 20 років за 4500 дітьми у віці від 6 до 11 років, аналізуючи серед іншого їх режим взаємодії з телевізором і монітором комп’ютера, а також систематично перевіряючи зір: «У цьому великому наборі даних з етнічно репрезентативною вибіркою дітей ми не знайшли ніякого зв’язку (між тривалим переглядом ТБ і моніторів і короткозорістю) ».

Вчені спостерігали за 13 потенційними факторами ризику виникнення міопії, щоб знайти той, який найбільшою часткою ймовірності вказує на схильність до погіршення зору. Як показало дослідження, найбільшим показником є ​​рефракція ока у віці 6 років.

3

Результати дослідження допоможуть значно удосконалити процес виявлення відхилень у юному віці, а також ляжуть в основу безлічі тестів, які з’являться в недалекому майбутньому. Крім значимого внеску в офтальмологію, вчені довели відсутність зв’язку між розвитком короткозорості і надмірним споживанням контенту з ТБ або моніторів.

Важливо підкреслити, що через тривалий термін досліджень вчені змогли оцінити вплив різних поколінь телевізорів і моніторів на зір, а точніше, його відсутність. Незважаючи на те, що більш детального аналізу щодо того, який тип екранів переважав в учасників експерименту, однозначність висновку говорить про фактичну відсутність шкоди незалежно від розвитку даної галузі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:

 
Авторизируйтесь через будь-яку соціальну мережу або введіть ім'я в полі нижче

* *