Головна » Обговоримо?
09/08/2015

Учителі проходитимуть сертифікацію добровільно

У законопроекті “Про освіту”, який розроблено Міністерством освіти і науки пропонується запровадити добровільну сертифікацію вчителів шкіл. Про це в інтерв’ю Українській правді. Життя розповіла перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

За її словами, після опрацювання законопроекту з робочою групою, яка працює над документом, було вирішено зійтися на компромісному варіанті – запровадити на початкових етапах добровільну сертифікацію вчителів.

Незалежна сертифікація може бути добровільною, після проходження якої вчителі зможуть отримати надбавку до зарплати, що стимулюватиме підвищення власної кваліфікації. Інна Совсун також підкреслила, що атестація вчителів, яка здійснюється сьогодні є неефективним процесом.

Законопроект також передбачає, що гроші на підвищення кваліфікації мають направлятися безпосередньо на школу, а вчителі зможуть обирати, де вони хочуть підвищити кваліфікацію.

“Вочевидь, що має бути певна сертифікація організацій, які надають підвищення кваліфікації. Тому що якщо в Інституті післядипломної освіти ще є справді хороші методисти, то в методкабінетах, які існують у великій кількості і на які витрачаються державні кошти, – ні”, – наголосила заступник міністра.

Разом з тим, вона висловила переконання, що на певному етапі необхідно буде переходити на обов’язкову сертифікацію.

“Я вважаю, що для випускників педуніверситетів потрібно запроваджувати незалежну оцінку перед тим, як вони отримуватимуть дипломи. Вочевидь, вони не зможуть продемонструвати високі навички з методики викладання, тому що у них просто не було досвіду, і це ті речі, які здобуваються тільки в процесі роботи. Але принаймні підтвердити, що ти йдеш працювати вчителем англійської мови і що хоч трохи знаєш англійську мову – потрібно”, – зазначила Інна Совсун.

Джерело

Мені така ідея до вподоби, а Ви як на це дивитеся?

6 коментарів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
 1. Мирослав 09/08/2015 о 22:33:21

  Досить цікаво та інноваційно. Але чи сподобається це вчителям “поважного” віку:-)

  • Міша Коханич 09/08/2015 о 23:04:54

   Так, вірно підмічено. Старше покоління не завжди схвалює зміни.

 2. Марія 10/08/2015 о 18:58:07

  Я якраз одна з тих – “поважного віку”. Я – за цю ідею. Але, як це часто буває, ідеї спотворюються, перегинається палка і тоді виходить суцільне невдоволення мас

  • Міша Коханич 10/08/2015 о 20:03:33

   Моя думка, що якщо “маса” прийме правильну позицію, підкреслюю “МАСА”, то ідея не спотвориться.
   Я переконаний в цьому на власному досвіді…
   Якщо людина може змінити людину, то “МАСА” – змінить систему!

 3. Ігор 21/10/2015 о 20:08:47

  Блаженні ті, що вірують. Як старий бюрократ хочу запитати: а судді хто? 35 річний досвід роботи в школі підказує, що і як будь-яка реформа, ця також буде перекинута на плечі бідних вчителів, які зроблять видимість бурхливої діяльності по її втіленню. потихеньку втоплять її у бюрократичних звітах і рапортах, а рівень життя вчителів і рівень навчальних досягнень учнів якщо і підніметься, то “на таку висоту, на якій він ніколи не стояв ” ну і далі за В.І.Леніним. Питання: навіщо сертифікувати молодого випускника, якщо він здає держекзамени у виші? У свій час я здавав держекзамен з методики математики. Як зараз – не знаю. Мабуть не сертифікацію потрібно проводити. а міняти саму суть навчання професії. Я із задоволенням і спокійно беру на роботу випускників педучилищ і боюся випускників вузів. Бо в педучилищі учать навчати, а в універі здобувають вищу освіту. І з приводу МАСИ. МАСА, пане Михайле, є певна замкнута система, яка, як і всяка система прагне згідно законів ентропії до такого стану, коли підтримування її у стані життєздатності буде вимагати мінімум зусиль. Ви розумний чоловік і розумієте до чого це приведе (як приводило раніше). На мою думку тільки вплив іншої, рівновеликої маси (батьків, учнів, суспільства) зможе зпричинити до радикальних змін у МАСІ учительства.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:

 
Авторизируйтесь через будь-яку соціальну мережу або введіть ім'я в полі нижче

* *