Головна » Обговоримо?
22/08/2015

5 законів життя онлайн

Все, що ти скажеш або зробиш, стане надбанням публіки. Про тебе можуть дізнатися абсолютно все. І це вже не параноя, а сувора реальність. Пора вивчити закони, за якими функціонує життя в інтернеті.

Витік даних з сайту Ashley Madison, призначеного для пошуку партнера з метою подружньої зради, поставила під удар не тільки відомих людей, а й тих, чиє приватне життя ніколи не цікавила громадськість. Головний редактор видання The Verge Кріс Плант (Chris Plante) вважає, що нам усім пора усвідомити, що відбувається в інтернеті, і вивчити правила поведінки в ньому.

Як і у випадку з Кримінальним кодексом, незнання законів не звільняє від відповідальності.

Business man with a laptop

Правило № 1

Завжди тримайте в пам’яті факт: все, що ви скажете або зробите, може стати надбанням громадськості.

Правило № 2

Не спокушайтеся надійністю паролів і налаштувань конфіденційності. Вони створюють ілюзію безпеки і змушують забути про правило № 1.

Правило № 3

Пам’ятайте, що часто контекст і дані – це одне і те ж. Кожне ваше повідомлення в Мережі відповідає на кілька запитань:

 • Хто зробив? (Це ви.)
 • Що зробив? (Це дані, які ви виклали.)
 • Коли зробив? (Час додавання даних.)
 • Де зробив? (Сайт, на якому ви відзначилися.)
 • Яким чином? (Яким пристроєм при цьому користувалися.)
 • Навіщо? (Цілі сайту.)

Правило № 4

Уявіть, що всі транзакції, здійснені по вашій кредитній карті, записані у величезній бухгалтерській книзі, яка в один прекрасний день може стати доступною для загального вивчення.

Правило № 5

Повірте, що ваші дані нікуди не зникають, якщо ви їх видалили.

 

Рано чи пізно все входить у моду. І скоро ви зможете сказати, що були параноїком до того, як це стало мейнстрімом. Тіштесь тим, що тепер кожен може примкнути до клубу знаменитостей, які десятиліттями жили в постійному страху за збереження свого особистого життя. Ми тепер самі зірки, що ми самі собі будемо створювати приводи для пліток. Пора звикнути до думки, що всі дії – в реальному житті і онлайн – призводять до наслідків.

3 коментарів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
 1. Ігор 21/10/2015 о 20:19:18

  А може більшість з нас штовхає у віртуальний простір брак спілкування і бажання бути почутим?

  • Міша Коханич 22/10/2015 о 9:34:34

   Це не завжди так. Наприклад я, спочатку поринув у віртуальний простір для отримання додаткових знань, які неможливо отримати за реальних умов, а на даному єтепі, в мене велике бажання поділитивя власними знаннями та досвідом.

 2. Ващенко Ігор 24/01/2016 о 9:51:57

  Знаєте, це дуже добре, що ваше бажання поділитися знаннями та досвідом співпало з учительським талантом пояснити все дохідливо і переконливо . На мою думку, інформатика дисциплінує розум і формує певний тип мислення. Я б назвав його “алгоритмічним”. З приводу правил безпеки в інтетсередовищі. Як і всі правила безпеки ці також писані “кровью”. На жаль, це починають розуміти тільки тоді, коли починає литися власна кров.Мені сподобався ваш прийом проведення інструктажу з безпеки на кожному уроці. Тепер до нього я додаю і 5 правил життя онлайн. Дякую за ідеї.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:

 
Авторизируйтесь через будь-яку соціальну мережу або введіть ім'я в полі нижче

* *