Головна » Корисно знати
30/06/2016

4 звички, які перетворять вас в генія

Бувало здається: все, приїхали, в голові жодної світлої думки з приводу рішення раптово виниклої проблеми. І сидиш в ступорі годинами, хоча чітко усвідомлюєш, що давно пора почати діяти. Відставити паніку. У ваших силах взяти все під контроль, дотримуючись чотири нескладних правила кожен день.

trainyourbrain

Вивів їх Роберт Сьюзі (Robert Susa), директор патентного бюро InventHelp, що в Пенсільванії, США. Місія компанії – сприяти початківцям дослідникам, винахідникам, художникам і багатьом іншим фахівцям, які бажають принести користь миру.

Так ось, Роберт провів чимало годин, розмірковуючи про те, як розвинути мозок, адже всім відомо: можливості його дуже і дуже великі.

Натхнення, як вважає Сьюзі, можна підсилити. І ось як.

 

1. Частіше гуляйте

Частіше гуляйте
Регулярні фізичні навантаження покращують кмітливість і пам’ять. Однаково корисними будуть як пробіжка, так і проста прогулянка на свіжому повітрі: це дозволить звільнити свідомість і наповнити голову свіжими ідеями. Спробуйте самі!

У всіх фізичних вправ є свої плюси, але особливо ефективними себе показали тривалі піші прогулянки, біг і катання на велосипеді. Справа в тому, що при цих видах активності задіюється така властивість мозку, як нейропластічності – можливість змінюватися і відновлювати втрачені зв’язки у вигляді реакції на зовнішні впливи. Це може бути корисним при розвитку пам’яті, навчанні і навіть відновлення мозку після ушкодження.

А ще під час ходьби, наприклад, перед очима, як то кажуть, змінюється картинка: різні об’єкти виникають, тут же змінюючи один одного в кадрі. Кожне нове місце, яке ви відвідуєте, допомагає народитися новим образам і ідеям, а вам – усвідомити значення і роль тих чи інших речей у житті.

 

2. Знайдіть собі хобі

Hobby
Наш мозок постійно знаходиться в пошуку чогось нового і різних завдань, вирішуючи які він виконає свою головну функцію. Почніть вчити якусь іноземну мову, запишіться на танці чи курси гри на гітарі. Мозку життєво важливо мати можливість переключитися на творчу діяльність хоча б на кілька годин в тиждень.

Коли ми засвоюємо що-небудь нове, йде складний процес комплексного мислення. У цей момент працюють базальні ядра головного мозку, які беруть участь у здійсненні функцій уваги і розумових операціях. Той годину в день, коли ви зосередитеся і присвятіть себе корисного хобі, стане справжнім святом для органу розуму.

 

3. Їжте їжу для мозку

Brain and useful products
Мозку, так само як і тілу, необхідна здорова і багата поживними речовинами їжа. Особливо це стосується омега-3-поліненасичених жирних кислот і флавоноїдів – незамінних компонентів їжі людини. Завдяки їм поліпшуються розумові здібності і пам’ять.

Де їх взяти? Можна купити вітаміни з омега-3 в аптеці, але чудовим варіантом буде включити в свій щоденний раціон волоські горіхи, яйця, листовий салат і жирну Холодноводні рибу: оселедець, лосось і форель. Що стосується флавоноїдів, то їх можна добути з натуральної кави, ягід, того ж листового салату і темного шоколаду.

Всі ці продукти оптимізують роботу мозку і допомагають вам займатися улюбленою роботою (сподіваємося, вона у вас улюблена, як і у нас). Вони сприяють тому, що ви краще запам’ятовуєте розмови і окремі моменти в спілкуванні з іншими людьми, а також думки, які нерідко відвідують посеред ночі – зазвичай на ранок ви про них вже не пам’ятаєте (лайфхак: записуйте їх в спеціальний блокнотик). До того ж хто відмовиться від шматка старої доброї шоколадки з кавою?

 

4. Знайдіть час для розумового відпочинку

Відпочинок
Вкрай корисно знати і застосовувати на практиці спеціальні техніки, що дозволяють дати мізкам невеликий перепочинок протягом дня. Наприклад, улюблена багатьма медитація. Всього кілька хвилин духовного самоспоглядання допоможуть вам сконцентруватися на найголовнішому, а також ненадовго відсунути проблеми і переживання в сторону. Як і у випадку з прогулянками (до речі, медитація на свіжому повітрі, якщо є така можливість, – відмінне рішення), відпочивши і переключившись, мозок з радістю і новими силами повернеться до роботи. Відмінно на щоденній продуктивності, як і на фігурі, позначається йога: її шанувальники добре знайомі з цими бонусами.

 


Як бачите, допомогти самому собі бути продуктивніше і успішніше простіше простого, потрібно лише трохи старання. Чергуйте різні види активності, займайтеся фізкультурою і не забувайте про творчість: воно піде на користь і розуму, і серця.

Джерело

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:

 
Авторизируйтесь через будь-яку соціальну мережу або введіть ім'я в полі нижче

* *